Jak grać nuty na gitarze?

Nie pomiń nauki nut – to ważne!

Podczas nauki gry na dowolnym instrumencie, powinieneś wiedzieć jak czytać nuty. Nuty gra się na poszczególnych progach gryfu (szyjki gitary). Naucz się grać na gitarze i stań się mistrzem gitarowego gryfu.

Cierpliwości – nie będzie łatwo

Nie przerażaj się, ani nie zamartwiaj od samego początku. Nawet jeśli teraz wydaje ci się to trudne do nauczenia, to jeśli naprawdę chcesz grać na gitarze – nie powinno cię to zniechęcić.
Gra pierwszej piosenki na gitarze będzie o wiele prostsza, jeżeli będziesz znał nuty na pierwszej strunie gitary. Mamy tutaj 3 nuty: E, F (na pierwszym progu) oraz G (na trzecim). Druga struna: B, C (pierwszy próg) i D (trzeci próg). Skoro znasz już dźwięki, czas na ćwiczenia. Zacznij grać powoli te dźwięki i skoncentruj się, aby szybko i dobrze je sobie przyswoić.Gryf gitary
Nie musisz powtarzać ich na głos kiedy ćwiczysz, ale rób to w swoje głowie i powoli je graj. Musisz znać przede wszystkim dźwięki, jaki i ich nazwy. Poczuj je. Możesz zacząć ćwiczenie grając proste melodie.

Praktyka czyni mistrza

Jak tylko opanujesz dwie pierwsze struny, przejdź do trzeciej. Zagraj G otwartą struną, a następnie A na drugim progu. Kiedy je sobie przyswoisz, zacznij grać je razem z resztą której się nauczyłeś wcześniej. Pamiętaj żeby trzymać się prostych melodii kiedy ćwiczysz. Nie musisz grać ich wszystkich razem jeśli masz jeszcze trudności. Postaraj się dopracować każdą z osobna, później z łatwością je połączysz. Trzymaj się tego poradnika, i błyskawicznie przyswoisz sobie jak grać nuty na gitarze.
Nauka gry nut na gitarze będzie bardzo trudna, jeżeli nie masz jeszcze własnej gitary. Nie możesz polegać jedynie na zeszytach z nutami które masz. Musisz słyszeć nuty grane na gryfie gitary. Wielu początkujących porzuca naukę, ponieważ nie mają gitary w rękach – nie ma innej drogi, to tak jakbyś chciał nauczyć się pływać na podłodze w pokoju.

Żeby być mistrzem w dowolnej czynności, wystarczy 10000 godzin ćwiczeń, żeby grać poprawnie na gitarze – ponad 10x mniej

Nauka będzie szła sprawnie, tak długo, jak będziesz wiedział jakie ćwiczenia masz robić, oraz czy wykonujesz je poprawnie. Dobrze byłoby, gdybyś miał nauczyciela, jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na taki wydatek – spokojnie. Możesz uczyć się z lekcji na DVD lub w internecie. Możesz sięgnąć także do papierowych książek, ale pamiętaj – jeżeli stać cię na płatne lekcje – warto znaleźć dobrego nauczyciela. Pamiętaj jednak, nieważne jak dobry będzie nauczyciel, jeżeli nie będziesz miał odpowiedniego podejścia do nauki, niczego się nie nauczysz.

Reklamy

~ - autor: mat w dniu 29 kwietnia 2012.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: